Değerli Paydaşlarımız;

55 yıldır mimarlık, mühendislik, tasarım yayıncılığının merkezi haline gelmiş YEM Kitabevi olarak iş ortaklarımızla ilişkilerimizi düzenlemek amacıyla 1 Ocak 2024 tarihinden itibaren toptan satış çalışma yöntemlerini güncelledik. Bu kararımızın ardında, hem kitaplarımızın korsan/izinsiz satışının önüne geçebilmek hem de son yıllarda dağıtım, lojistik, iskonto-ödeme koşulları ve maliyetlerinin yayıncıların aleyhine gelişmesi bulunmaktadır. Artık "kitap yayınlayabilmemiz için" bazı kararlar almamız zorunlu hale gelmiştir. Yeni çalışma yöntemimiz bizlerin olduğu kadar sizlerin de daha uygun koşullarla kitaplarımıza ulaşmanızı sağlayacağını ve daha verimli, kârlı olacağını düşünüyoruz.
Artık yeni dönemde, tescilli markamız olan YEM Yayın, Tek Yetkili Dağıtımcısı olduğumuz Arketon ve Stoneline yayınlarına aşağıdaki yönergeyi takip ederek doğrudan bizden sipariş verebilirsiniz.


Bayilik Başvurusu:

 1. Toptan sipariş verebilmek için "kitap satış sertifikasına sahip bir ticari işletme olma" zorunluluğu bulunmaktadır. Yayıncılar Birliği'nin konuyla ilgili duyurusunu incelemek için lütfen buraya tıklayınız.
 2. Bayilik başvurusu yapmak için, bu sayfanın en altında bulunan YEM Kitabevi Bayilik Başvuru Formunu eksiksiz doldurmanız gerekecektir.
 3. Bayilik başvurunuz en geç 7 iş günü içinde incelenerek tarafınıza dönüş yapılacaktır.
 4. YEM Kitabevi, yapılan başvuruların olumlu veya olumsuz değerlendirilmesi ve onaylanan bayilerin üyeliklerinin iptal edilmesi hakkını saklı tutar.
 5. Başvuru sonucu tarafınıza e-posta yoluyla bildirilecektir.
 6. Olumlu sonuçlanan başvuru formlarında bulunan "Yetkili E-Posta Adresi" ile yeni bir bayi hesabı oluşturulacaktır.
 7. Bayi avantajlarından yararlanabilmek için, https://yemkitabevi.com/account/login adresinde bulunan Üye Girişi bölümünü kullanarak giriş yapılarak, toptan satışı yapılan YEM Yayın, Arketon ve Stoneline kitaplarını özel iskontoyla sipariş verilebilecektir.

Bayilik Koşulları:

 1. Toptan kitap siparişleri, tarafımızca onaylanmış "YEM Kitabevi Bayileri" tarafından, kendilerine tanımlanmış iskonto oranlarıyla yemkitabevi.com üzerinden kredi kartı ya da Havale-Eft yöntemleriyle verilecektir.
 2. Kusurlu, hasarlı ürünler hariç, geleneksel yayın dağıtım piyasasında uygulanan şekliyle dönemsel iade kabul edilmeyecektir.
 3. 1000 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo ücreti alınmayacaktır. 1000 TL altındaki siparişleriniz için sabit kargo ücreti 100 TL’dir.
 4. Onaylanan bayilerimizin ilk siparişleri en az 5000 TL tutarında olmalıdır.
 5. YEM Kitabevi Bayisi olmak ve toptan sipariş verebilmek için aşağıdaki formu eksiksiz şekilde doldurarak başvuru yapmanız gerekmektedir.
 6. YEM Kitabevi, ürünlerde uygulanacak iskonto oranları, ödeme koşulları, bayilik onay/iptali konularında dilediği zaman değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Anlayışınız ve işbirliğiniz için teşekkür eder, hepimiz için geçmişte olduğunda çok daha verimli bir çalışma olmasını temenni ederiz.

Saygılarımızla.

YEM KİTABEVİ BAYİ BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYINIZ