YEM KİTABEVİ TEMSİLCİSİ OLMAK İSTER MİSİN?

1973’ten bugüne Türkiye’nin mimarlık, iç mimarlık, peyzaj mimarlığı, şehir ve bölge planlama, endüstri ürünleri tasarımı, inşaat mühendisliği, görsel iletişim tasarımı, kültür, sanat vb. alanlarında uzman tek kitabevi olan YEM Kitabevi 2023 yılında 50. YAŞINA GİRDİ!

YEM Kitabevi, 50 yıldır Türkiye mimarlık, tasarım ve yapı dünyasına kalıcı katkılarda bulunmak; mesleki gelişimi desteklemek; düşünsel, sanatsal ve teknik konularda yaygın bir bilgi paylaşım ortamı sağlamak amacıyla yüzlerce kitap ve dergiyi okuyucularına sunmanın yanı sıra düzenlediği söyleşiler, konferanslar ve panellerle de etkin iletişim hizmeti veren EN BENZERSİZ MARKA.

YEM Kitabevi, ülkemiz mimarlık ve tasarım yayıncılığının seçkin, köklü ve güvenilir yayınevi YEM Yayın’ın yanı sıra Arketon, Stoneline, Ninova, Mimarlık Vakfı, Literatür, Alfa, Sel, Metis, İş Bankası vb. önemli yayınevlerinin kitaplarının da okuyucuyla ana buluşma noktası olma özelliğini uzun yıllardır taşıyor.

Tüm bu birikimi, deneyimi ve sunduğumuz özel olanakları ülkenin dört bir yanındaki şehirlere, üniversitelere, mimarlara, öğrenci ve akademisyenlere seninle birlikte aktarmak istiyoruz. Bu amaçla Türkiye genelindeki tüm üniversitelerden ÖĞRENCİ TEMSİLCİLERİ ARIYORUZ.


NEDEN SENİNLE TANIŞMAK VE ÇALIŞMAK İSTİYORUZ?

 • Özellikle pandemi sürecinde kitap ile okuyucu arasına giren mesafeyi ortadan kaldırmak istiyoruz. Çünkü senden önceki mimar, tasarımcı büyüklerin ve hocalarınla çok güçlü bağlara sahibiz. Ama seninle ve arkadaşlarınla önce pandemi sonra deprem nedeniyle bir türlü yüz yüze gelemedik. Tanışma fırsatımız olamadı bugüne kadar!
 • İçeriklerinin yanı sıra tasarım, kâğıt, renk, cilt gibi fiziksel özellikleri de önem taşıyan mimarlık, tasarım kitaplarını yakından inceleyebilmeniz için örnekleri sizlerle paylaşmamızın; onları görüp dokunarak incelemenizin doğru seçimler yapmanızda yararlı olacağına inanıyoruz.
 • Üniversite eğitiminde sana yol gösterecek çok zengin bir literatüre sahibiz. Sana göndereceğimiz kitaplarımızı arkadaşlarına ve hocalarına ulaştırmana, anlatmana ihtiyacımız var.
 • Yazarlarımız aynı zamanda ülkemizin saygın mimar, tasarımcı ve akademisyenlerinden oluşuyor. Bu değerli uzmanların birikimlerini, bilgilerini okulunda düzenleyeceğimiz konferans ve panellerde sizlere aktarmasını isteriz. Bu etkinlikleri seninle birlikte planlamak ve organize etmek istiyoruz.
 • Kitaplarımızı arkadaşlarına ve hocalarına ÇOK ÖZEL  İNDİRİMLERLE ulaştırmak istiyoruz
 • Okuluna, aldığın eğitime ilişkin, belki de bizim hiç farkında olmadığımız eksiklerimizi, hatalarımızı, daha yararlı içerikleri nasıl geliştireceğimizi SÖYLEMENİ, ELEŞTİRMENİ, ÖNERİLERDE BULUNMANI rica ediyoruz. Ki, en güncelini ve doğrusunu birlikte üretelim.


PEKİ, SANA NE VAAD EDİYORUZ?

 • Okulunda, mezun olana kadar bizim aklımız kalbimiz, gözümüz kulağımız, elimiz ayağımız; köklü YEM AİLESİNİN SAYGIN BİR ÜYESİ olacaksın. Birçok kapının sana daha kolay açılabileceğini göreceksin.
 • YEM Kitabevi tarafından okulunda satılan KİTAPLARDAN GELİR ELDE EDECEKSİN. Temsilci olarak kabul edilirsen, sana özel oluşturulacak link üzerinden verilen tüm siparişlerin %5' i kadar ödeme alacaksın. Her iki ayda bir hak edilen prim tutarı kadar ödeme hesabına yapılacak. Hem öğrenecek hem eğitim masraflarını karşılamış olacaksın.
 • Okulunda satılan kitapları, tutarları ve KAZANCINI GÖREBİLECEKSİN. Hem de online, anlık olarak takip edebileceksin.
 • Gelecek meslek yaşamına katkı sağlayacak, SENİ GELİŞTİRECEK DEĞERLİ KİŞİLERLE tanışacağın kıymetli bir süreç deneyimine sahip olacaksın.


BURAYA KADAR SIKILMADAN OKUDUYSAN!

 • Mimarlık ve tasarım kültürü hakkında okumaya, yazmaya, öğrenmeye ilgi duyan; KİTAPLARI SEVEN BİRİSİN!
 • Okulundaki öğrenci ve akademisyenlerle tanışıp, konuşup, sohbet edip öğrendiklerini onlara aktaracak kadar İLETİŞİMİ GÜÇLÜ BİRİSİN!
 • Pandemi, ekonomik kriz, deprem vb. gibi moral bozucu birçok etkene maruz kalmana karşın hâlâ mimarlık, tasarım, kültür, sanattan kariyer beklentin olduğuna göre POZİTİF VE UMUT DOLU BİRİSİN!
 • Henüz öğrenci olmasına karşın sorumluluk alarak çalışmak, üretmek ve PARA KAZANMAK İSTEYEN BİRİSİN!

 

“EVET, O KİŞİ BENİM, YEM KİTABEVİ’Nİ EN İYİ BEN TEMSİL EDERİM” DİYORSAN!